Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Tier 1 3 13 Jan 19 Glasshouse
2/127 BJ Armstrong 49 DP Cahill 43  
def Maroochydore
8/125(cc) L Dyer 25  L Manuel 3/26
Glasshouse Mountain Sports (Oval 1) - Arthur Hingst Oval 
Division 1 14 2 Mar 19
9 Mar 19
Caboolture
329 M Schubert 137 M Jenkins 45 M Parkinson 38 GC Batticciotto 29  B Schloss 3/25 R Anderson 3/42
and 1/54 P White 29*  
def Maroochydore
141 J Chaplin 32 M Jackson 26  JH Connew 4/34 P White 2/38
Caboolture Sports Cricket Club (Oval 1) 
Division 2A SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Maroochydore
155 DP Said 32 J Barry 30 TJ Waterhouse 26  C Clark 4/21 M Perussich 3/51 M Farmer 2/22
and 4/79 L McInnes 44*  M Perussich 2/12 M Farmer 2/20
def Palmwoods
9/81(dec) N Burford 60  TJ Waterhouse 5/9 M Baker 2/27
Elizabeth Daniels Park (Kev Hackney Oval) 
Division 2B SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Maroochydore
145 L Duffill 45 T Young 26  R O'Sullivan 4/43 M Parviainen 2/5 H Williams 2/33
and 6/120(cc) C Hackenberg 27 C O'Reilly 25*  R O'Sullivan 3/51
def by USC-Buderim
222 B Merrett 152 B Chown 40  J Valente 5/43 C Moore 3/37
Elizabeth Daniels Park (Ron McMullen Oval) 
Division 3A SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Maroochydore
8/189 L Menzel 32 J Higginson 26 D Davies 25*  
def Landsborough
130  TJ Poole 5/19 TT Belt 3/51
Elizabeth Daniels Park (Kerry Emery Oval) 
Division 3B SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Maroochydore
6/91 Z Smith 48  I Lhotka 3/14 N Beattie 2/38
drew Yandina
109 S CUSHAN 27  J Lineburg 5/31 K Alister 3/28 J Herriman 2/13
Elizabeth Daniels Park (John Blanck Oval) 
Division 4 SF 16 Mar 19
17 Mar 19
Palmwoods Red
160 J Steinhardt 31 G Plummer 26 M Lamb 25  G Ebbott 5/27 A Mabb 2/24 B Jackson 2/25
def by Maroochydore
161 M Armstrong 53  C Cordwell 5/31 C Morse 3/40
Palmwoods Sports Reserve (Oval 1 - Turf) 
Under 16 GF 10 Mar 19 Caloundra
165 (11 wickets) J Gordon 102*  S Remedios 6/28 C Kronk 2/30
def by Maroochydore
8/177(cc) C O'Reilly 51 M Olsen 35  E Carter 3/32 J Crawford 2/36
Roy Henzell Park (Oval 1 - Roy Henzell) 
Under 14 GF 10 Mar 19 Caloundra Black
200 J bath 55 K Elliott 51*  BK Baker 2/15
def by Maroochydore Red
9/239(cc) BK Baker 50* H Bourne 43 Z Pederson 34*  A Maxwell 4/24
Roy Henzell Park (Oval 2 - Jack Beausang) 
Under 12 GF 10 Mar 19 Caloundra Gold
8/105  T Allen 3/19 WS Terry 2/17
def by Maroochydore Red
166 W Rabnott 45 K Bakes 28*  M Romagnoli 2/10 J Dawson 2/14 C Irwin 2/18
Golden Beach State School 
Under 11 North 11 15 Dec 18 Coolum Scorchers
v Maroochydore Yellow
Di Hurst Oval 
Under 11 North 11 15 Dec 18 Coolum Stars
v Maroochydore Red
Di Hurst Oval 
Under 11 North 11 15 Dec 18 Yandina
v Maroochydore Green
Wonga Park (Kretschmer Oval) 
Under 11 North 11 15 Dec 18 SCGS Lionesses
v Maroochydore Blue
Sunshine Coast Grammar School - Lower Oval 
Under 15 SF 2 Mar 19 Maroochydore
6/92(cc) EJ Carter 29  S Malek 2/17
def by Tewantin-Noosa
4/121(cc)  H FLEMING 2/9
Elizabeth Daniels Park (John Blanck Oval) 
Under 13 SF 2 Mar 19 Maroochydore Blue
176 ZN Robinson 39 B McClymont 39 Z Jankowiak 25*  A Struthers 2/5
def Caloundra Black
115  O Bowden 3/11 B West 3/20
Kawana Waters State College 
Under 13 SF 2 Mar 19 Maroochydore Green
121 c waterhouse 70  R Schultz 2/13
def Glasshouse
84  J Thompson 3/13
Buddina Primary School (School oval) 
Under 10 Central 14 8 Mar 19 Maroochydore Green
v Nambour Yellow
Matthew Flinders Main Oval (Turf) 
Under 10 Central 14 8 Mar 19 Maroochydore Red
v Maroochydore Blue
Matthew Flinders Main Oval (Turf) 
Under 10 Central 14 8 Mar 19 Maroochydore Yellow
v SC Grammar
Matthew Flinders Main Oval (Turf) 
Under 10 Central 14 8 Mar 19 Maroochydore Pink
v Flinders
Matthew Flinders Main Oval (Turf) 
Under 11 Central 17 9 Mar 19 Maroochydore Blue
v Maroochydore Yellow
Kuluin State School (School oval) 
Under 11 Central 17 9 Mar 19 Maroochydore Green
v Maroochydore White
Elizabeth Daniels Park (MCC Synthetic) 
Under 11 Central 17 9 Mar 19 Maroochydore Red
v BYE